Fordulatos forduló

2024.05.05. 11:23

Kikapott az Úrkút, élre állt a Balatonalmádi

Az Úrkút SK nem bírt idegenben a Pápával, és 2-1-es vereséget szenvedett el. A botlást szépen kihasználta a Balatonalmádi, és a Devecser elleni győzelmével élre állt a Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában.

Fűzfői AK–Klíma-Park Magyarpolány SE 6–1 (3–0)

Balatonfűzfő. Fűzfői AK: Marics – Kovács L. (Heidinger), Szalai (Jónás), Bíró, Auerbach (Katus), Nyári, Kuti, Füle (Varga T.), Babai, Szentmártoni, Molnár G. (Parrag).

Klíma-Park Magyarpolány SE: Csipszer – Döbrösi G., Polt B. (Kucska, Borsi), Paksi Ár. (Fülöp), Paksi Áb. (Bordás), Kulman, Döbrösi M., Antal, Leone Peter (Polt P.), Hardi, Sárkány.

Gólszerzők: Füle (3), Bíró, Kuti, Auerbach, ill. Fülöp.

Várpalotai BSK–Péti MTE 0–0

Várpalota. Várpalotai BSK: Bakos A. – Mogyorósi, Tóbiás, Bakos B. (Kovács M.), Borbás, Szabó P., Nagy L., Kolki, Dudás, Szőke, Kaufmann (Bogdán).

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Erdősi X., Horváth P., Nagy R., Bóka, Tóth Cs. (Széplaki), Simon, Rados, Erdősi P., Ódor.

Devecser SE–Balatonalmádi SE 0–4 (0–1)

Devecser. Devecser SE: Károlyi – Bukovics, Szabó D., Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Korpos, Schilde (Szabó G.), Venczel, Horváth M., Keringer.

Balatonalmádi Se: Kovács N. (Király) – Nagy Á., Markó, Bodnár (Bencsik), Ács (Horváth M.), Márcsik, Hoffer, Matejkó (Balatoni), Mátyás (Horváth B.), Jánó, Jójárt.

Gólszerzők: Jánó (2), Ács, Márcsik.

Sümeg VSE–FC Zirc 1–1 (0–1)

Sümeg. Sümeg VSE: Kovács R. – Márkus, Nimsz, Bolla, Varga G., Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Bencze), Laczi, Görhes A. (Párizs), Görhes T. (Bujtor).

FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Hornyacsek R., Orbán (Nagy B.), Antal, Hegyi, Hornyacsek E., Kutasi, Somogyi, Török (Tehel).

Gólszerzők: Dobai (öngól), ill. Bíró.

Az első játékrészben a vendégek aktívabbak voltak. A 17. percben kihasználták a hazaiak védelmi megingását és Bíró révén előnyt szereztek. A hazaiaknak nehezen sikerült feltörni a vendégek védelmét, lehetőségeiket koncentráció hiányában nem tudták kihasználni. A második játékrészben a hazaiak játéka dominált, és a szerencse a vendégek mellett volt, ugyanis hatszor találták el a kapufát a sümegiek. A 87. percben Nimsz egalizált.

Jók: Nimsz és mindenki, ill. mindenki.

Tudósított: Fazekas László

Pápai Perutz FC–Úrkút SK 2–1 (1–1)

Hiába szerzett vezetést az Úrkút, Pápáról nem tudták elvinni a pontokat
Fotó: Haraszti Gábor

Pápa. Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K. (Farkas Á.), Szalai, Rozman (Farkas B.), Nagy D., Ruzsás (Gajdosi), Cser, Erdősi, Horváth T. (Császár), Hauser B.

Úrkút SK: Németh A. – Král (Varga P.), Lang, Uj, Kalapács, Zágor (Varga B.), Papp A., Szedlacsek, Udvardi, Bognár, Sáringer.

Gólszerzők: Nagy K., Nagy D., ill. Papp A.

FC RAC–Szentantalfa NVSE 0–5 (0–4)

Gyulafirátót. FC RAC: Felber (Molnár B.) – Vörös, Vaczola, Dóczi, Beke (Kovács Á.), Balta (Farkas P.), Bekker T., Kövesi, Veszprémi (Pej), Varga D., Dudás (Peintler).

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi (Rehus) – Bertalan, Nagy Zs., Molnár K., Szigeti, Molnár B., Csillag, Németh B. (Tóth K.), Slemmer, Piltman (Steierlein), Vári Kovács (Godány).

Gólszerzők: Molnár K. (3), Szigeti, Vári Kovács.

Kiállítva: Kövesi (75., FC RAC).

A hazaiak érdemben csak az első három percben veszélyeztették a vendéggyőzelmet, egyszer Szombathelyi önfeláldozó mentésére is szükség volt, szerencsére a kapus feje keményebbnek bizonyult a kapufánál. Ezt követően megrázta magát a vendégcsapat, a 19. percben már 0-4 állt az eredményjelzőn. Innentől kissé darabossá vált a vendégcsapat játéka is, mely megmaradt a második félidőre is, úgyhogy a közepestől gyengébb játéknak nem, de a 88. percben született újabb Molnár gólnak talán legalább örülhettek a vendégszurkolók.

Jók: senki, ill. Molnár K., Szigeti, Godány.

Tudósított: Oláh Gergely

Csetény SE–Ajka Kristály SE 0–5 (0–1)

Csetény. Csetény SE: Hornich – Horváth K., Zsidel (Varga B.), Danó, Katóka, Juhász, Dávid, Jakab M., Arany, Kalányos, Szehoffner (Jakab K.).

Ajka Kristály SE: Bognár – Puskás, Szabados, Rohály (Móger), Modory, Szarka, Szabó Z. (Grőber), Ambrus (Král), Magyar, Bakó, Adorján (Biró).

Gólszerzők: Grőber (3), Puskás, Szarka.

Balatonfüredi USC–Tihanyi FC 1–4 (0–1)

Balatonfüred. Balatonfüredi USC: Haracsek – Szente, Török, Koltai (Juhász), Radács (Babos), Takács (Pataki), Poráczki, Kovácsfi (Szücs), Tarnai, Simon, Nagy D.

Tihanyi FC: Illés (Ágos) – Dévényi, Németh K., Fehér, Henn, Sudár M., Vojnity (Sudár Á.), Nemes Á., Szücs, Barcza (Kovács Á.), Nemes G. (Marton).

Gólszerzők: Babos, ill. Nemes G., Nemes Á., Sudár M., Barcza.

Kiállítva: Horváth B. (45., Tihanyi FC).

Szépszámú érdeklődő előtt, kiváló időben és játéktéren került sor a szomszédvári örök rangadóra. A mérkőzés kezdőrúgását  a 100 éves jubileumát idén ünneplő füredi labdarúgás ikonikus alakja, Rózsa Lajos végezte el. Az első fél órát a füredi fiatalok uralták, de három ziccerüket is elhibázták.  Aztán jöttek a vendégek. Előbb Nemes 15 méterről leadott lövését tornázta ki a jobb alsó sarok elől Haracsek, de a 37. percben már ő is tehetetlennek bizonyult, mikor is egy bal oldali szabadrúgást követően Sudár 8 méterről a hazai kapu bal sarkába helyezte a labdát. 0 - 1. A félidő utolsó percében a kispadról állította ki a hevesen reklamáló Horváth Botondot a játékvezető. A szünetben megrendezett 11-es rúgó versenyt a helyi Antal Márk nyerte, aki jutalmul díjat vehetett át Gujdár Sándortól, az egykori sokszoros magyar válogatott kapustól. Fordulás után gyorsan három gólosra növelte előnyét a gólerősen játszó Tihany. Előbb Barcza lépett ki a helyi védők közül és a léc alá lőtt ( 0 - 2 ), majd Nemes Gergő a kapust is kicselezve passzolta a hálóba a labdát ( 0 - 3 ). A hajrában egy kezezést követő 11-est biztosan értékesített ugyan Babos ( 1-3), de érkezett a vendégek válasza,  Nemes Á. 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot ( 1-4).

Összességében a fürediek a mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a jobb játékerőt képviselő Tihanynak, de a vendégek kapu előtti jóval nagyobb határozottsága eldöntötte a bajnoki pontok sorsát. A  mérkőzés ideje alatt nagy kondérban rotyogott a pörkölt, s a lefújást követően össznépi , barátságos falatozás következett. A szomszédvári rangadóról így még a vesztesek is kellemes élményekkel távoztak.

Jók: a helyi szakácsok és Haracsek, Kovácsfi, Simon, ill. az egész Tihany.

Tudósított: Burka Tibor